Posted in Uncategorized, on 7 září 2015, by , 0 Comments

V Pasáži Velvet jsme pro Vás připravili nový vinný lístek. Vybrat vína byl sice poměrně náročný úkol, jelikož se preference zákazníků liší, ale nakonec jsme vybrali 9 vín, která Vám jistě zachutnají a trefí se do vkusu každého. K objednané lahvince podáváme olivy, sýr a džbánek vody zdarma.

Červené klenoty našeho vinného lístku

Pijete jedině červené a žádné jiné? Vyberte si to pravé rubínově červené a udělejte si spolu se svou společností opravdu příjemný večer.

Modrý Portugal

Jedná se o skvostné víno rodinného Vinařství Sedlák Velké Bílovice, které má tmavě granátovou barvu a vůni černého ovoce a čokolády. Víno, které zaujme svojí ovocností a lahodnou chutí s nižším obsahem kyselin a výrazným sametovým projevem. Ve své cenové třídě jde o zajímavé zemské suché víno, které se svou chutí hodí k dobrému jídlu.

modryportugal

Rulandské modré

Dalším zástupcem červeného vína v našem vinném lístku je Rulandské modré, zemské a suché víno pocházející z révy Rakvice. Plná rubínová barva, typická pro tuto odrůdu je doplněna vůní po lesním ovoci, kávě a pražených madlích. V chuti se snoubí tóny hořké čokolády, ovoce a vanilky.

RULAND_modry

 Růžová nádhera

V našem vinném lístku naleznete jen jedno růžové víno, ale nejedná se o nic nekvalitního. Je to to nejlepší z moravských vinic.

Frankovka Rosé

Jediným, ale i přes to nejlepším zástupcem růžového polosuchého vína Frankovka Rosé pocházející z moravské oblastí V. Bílovice (rodinné vinařství Sedlák). Frankovka zaujme svou starorůžovou lososovou až malinovou barvou s příjemným středně intenzivním aroma nabízejícím tóny třešňového jogurtu, ostružin a lesních jahod.

frankovka_1

Ve vínu je pravda, především v bílém

Konečně k lehkým a chutově vyváženým bílým vínům, jenž nabízejí dokonalou chuť, vůni a především zážitek.

Pálava

První zástupcem bílých vín je bezpochyb Pálava. Zářivé a zlatavé víno s omamnou vůní čajové růže, jenž je doplněná pravou vanilkou. To vše vás čeká v zemském polosladkém víně pocházejícím z vinařství Přítluky.

palava_pritluky

Rulandské bílé

Další lahvinka od moravské vinice Harmonia Vini. Tentokrát však v podobě rulandského bílého. Vynikajícího zemského suchého vína s jemnou zlatavou barvou a ušlechtilou ovocnou chutí.

ruland_bily31432432

Veltínské zelené

Ve vinařské oblasti Velkých Bílovic vznikají opravdu chutově pestrá a zajímavá vína. Jedním z nich je i Veltínské zelené z vinařství Petr Skoupil. Jedná se o jakostní suché víno, jenž je pravým a dokonalý symbolem moravského veltínu.

VELTIN_13323

Tramín červený

 

Tohle víno doslova klame jménem. Jedná se totiž o tramín červený. A ačkoliv by se mohlo spíše zdát, že patří mezi červená vína, opak je pravdou. Toto víno má totiž jemně zlatavou barvu, omamnou vůni a naprosto kouzelnou chuť.
tram2

Rulandské šedé

Rulandské šedé

BM Vinařství Tvrdonice

pozdní sběr / suché – ročník 2014 (12,5% alk.)

– víno s plnou ovocně medovou chutí

8) Frankovka barrique

Moravíno Valtice

pozdní sběr / suché – ročník 2013 (14% alk. )

– víno tmavé tartarové barvy s vůní planých třešní a švestek

 

Přijďte s přáteli nebo s Vaší drahou polovičkou na skleničku. 🙂